Panasonic Electronic Components EXB-V4V6R2JV
Numero parte
EXB-V4V6R2JV
Imballaggio
0606, Concave
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.EXB-V4V6R2JV.pdf
Descrizione
RES ARRAY 2 RES 6.2 OHM 0606
Product details
1. How to order EXB-V4V6R2JV on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the EXB-V4V6R2JV price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of EXB-V4V6R2JV?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of EXB-V4V6R2JV.
Package/Case 0606, Concave 0606, Concave 0606, Concave 0606, Concave 0606, Concave
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series EXB EXB EXB EXB EXB
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
CircuitType Isolated Isolated Isolated Isolated Isolated
Resistance(Ohms) 6.2 6.2 6.2 6.2 6.2
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
NumberofResistors 2 2 2 2 2
ResistorMatchingRatio - - - - -
Resistor-Ratio-Drift - - - - -
NumberofPins 4 4 4 4 4
PowerPerElement 62.5mW 62.5mW 62.5mW 62.5mW 62.5mW
TemperatureCoefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Applications - - - - -
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.063 L x 0.063 W (1.60mm x 1.60mm) 0.063 L x 0.063 W (1.60mm x 1.60mm) 0.063 L x 0.063 W (1.60mm x 1.60mm) 0.063 L x 0.063 W (1.60mm x 1.60mm) 0.063 L x 0.063 W (1.60mm x 1.60mm)