| Immagine |
| Package/Case | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial |
| Series | FA | FA | FA | FA | FA |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 1 µF | 1 µF | 1 µF | 1 µF | 1 µF |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| Voltage-Rated | 250V | 250V | 250V | 250V | 250V |
| TemperatureCoefficient | X7T | X7T | X7T | X7T | X7T |
| Features | - | - | - | - | - |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Applications | Automotive | Automotive | Automotive | Automotive | Automotive |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.295 L x 0.177 W (7.50mm x 4.50mm) | 0.295 L x 0.177 W (7.50mm x 4.50mm) | 0.295 L x 0.177 W (7.50mm x 4.50mm) | 0.295 L x 0.177 W (7.50mm x 4.50mm) | 0.295 L x 0.177 W (7.50mm x 4.50mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.335 (8.50mm) | 0.335 (8.50mm) | 0.335 (8.50mm) | 0.335 (8.50mm) | 0.335 (8.50mm) |
| Thickness(Max) | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) |