Amphenol ICC (Commercial Products) FCE17-B25SA-450
Numero parte
FCE17-B25SA-450
Produttore
Amphenol ICC (Commercial Products)
Categoria:
D-Sub-Steckverbinder
Imballaggio
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.FCE17-B25SA-450.pdf
Descrizione
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SLDR
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order FCE17-B25SA-450 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the FCE17-B25SA-450 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FCE17-B25SA-450?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series FCE17 FCE17 FCE17 FCE17 FCE17
ProductStatus Active Active Active Active Active
ConnectorStyle D-Sub D-Sub D-Sub D-Sub D-Sub
NumberofPositions 25 25 25 25 25
NumberofRows 2 2 2 2 2
ShellSizeConnectorLayout 3 (DB, B) 3 (DB, B) 3 (DB, B) 3 (DB, B) 3 (DB, B)
ContactType Signal Signal Signal Signal Signal
Termination Solder Solder Solder Solder Solder
PrimaryMaterial - - - - -
ContactFinish Gold Gold Gold Gold Gold
IngressProtection - - - - -
MaterialFlammabilityRating UL94 V-0 UL94 V-0 UL94 V-0 UL94 V-0 UL94 V-0
CurrentRating(Amps) 5A 5A 5A 5A 5A
BacksetSpacing 0.318 (8.08mm) 0.318 (8.08mm) 0.318 (8.08mm) 0.318 (8.08mm) 0.318 (8.08mm)