Fairchild Semiconductor FCPF380N60E
Numero parte
FCPF380N60E
Produttore
Fairchild Semiconductor
Categoria:
Transistoren – FETs, MOSFETs – Einzeltransistoren
Imballaggio
TO-220F
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.FCPF380N60E.pdf
Descrizione
POWER FIELD-EFFECT TRANSISTOR, N
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order FCPF380N60E on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the FCPF380N60E price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FCPF380N60E?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FCPF380N60E.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series SuperFET® II SuperFET® II SuperFET® II SuperFET® II SuperFET® II
ProductStatus Active Active Active Active Active
FETType N-Channel N-Channel N-Channel N-Channel N-Channel
DraintoSourceVoltage(Vdss) 600 V 600 V 600 V 600 V 600 V
Current-ContinuousDrain(Id)@25°C 10.2A (Tc) 10.2A (Tc) 10.2A (Tc) 10.2A (Tc) 10.2A (Tc)
DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) 10V 10V 10V 10V 10V
RdsOn(Max)@IdVgs 380mOhm @ 5A, 10V 380mOhm @ 5A, 10V 380mOhm @ 5A, 10V 380mOhm @ 5A, 10V 380mOhm @ 5A, 10V
Vgs(th)(Max)@Id 3.5V @ 250µA 3.5V @ 250µA 3.5V @ 250µA 3.5V @ 250µA 3.5V @ 250µA
GateCharge(Qg)(Max)@Vgs 45 nC @ 10 V 45 nC @ 10 V 45 nC @ 10 V 45 nC @ 10 V 45 nC @ 10 V
Vgs(Max) ±20V ±20V ±20V ±20V ±20V
InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds 1770 pF @ 25 V 1770 pF @ 25 V 1770 pF @ 25 V 1770 pF @ 25 V 1770 pF @ 25 V
FETFeature - - - - -
PowerDissipation(Max) 31W (Tc) 31W (Tc) 31W (Tc) 31W (Tc) 31W (Tc)