FCSL64R025FER.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FCSL64R025FER.
| Immagine |
| Produttore | Ohmite | Ohmite | Ohmite | Ohmite | Ohmite |
| Series | FCSL | FCSL | FCSL | FCSL | FCSL |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 25 mOhms | 25 mOhms | 25 mOhms | 25 mOhms | 25 mOhms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 2W | 2W | 2W | 2W | 2W |
| Composition | Metal Foil | Metal Foil | Metal Foil | Metal Foil | Metal Foil |
| TemperatureCoefficient | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.122 L x 0.248 W (3.10mm x 6.30mm) | 0.122 L x 0.248 W (3.10mm x 6.30mm) | 0.122 L x 0.248 W (3.10mm x 6.30mm) | 0.122 L x 0.248 W (3.10mm x 6.30mm) | 0.122 L x 0.248 W (3.10mm x 6.30mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.028 (0.70mm) | 0.028 (0.70mm) | 0.028 (0.70mm) | 0.028 (0.70mm) | 0.028 (0.70mm) |