FDD6612A.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FDD6612A.
| Immagine |
| Produttore | onsemi | onsemi | onsemi | onsemi | onsemi |
| Series | PowerTrench® | PowerTrench® | PowerTrench® | PowerTrench® | PowerTrench® |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| FETType | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 30 V | 30 V | 30 V | 30 V | 30 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 9.5A (Ta), 30A (Tc) | 9.5A (Ta), 30A (Tc) | 9.5A (Ta), 30A (Tc) | 9.5A (Ta), 30A (Tc) | 9.5A (Ta), 30A (Tc) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 4.5V, 10V | 4.5V, 10V | 4.5V, 10V | 4.5V, 10V | 4.5V, 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 20mOhm @ 9.5A, 10V | 20mOhm @ 9.5A, 10V | 20mOhm @ 9.5A, 10V | 20mOhm @ 9.5A, 10V | 20mOhm @ 9.5A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 3V @ 250µA | 3V @ 250µA | 3V @ 250µA | 3V @ 250µA | 3V @ 250µA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 9.4 nC @ 5 V | 9.4 nC @ 5 V | 9.4 nC @ 5 V | 9.4 nC @ 5 V | 9.4 nC @ 5 V |
| Vgs(Max) | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 660 pF @ 15 V | 660 pF @ 15 V | 660 pF @ 15 V | 660 pF @ 15 V | 660 pF @ 15 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 2.8W (Ta), 36W (Tc) | 2.8W (Ta), 36W (Tc) | 2.8W (Ta), 36W (Tc) | 2.8W (Ta), 36W (Tc) | 2.8W (Ta), 36W (Tc) |