Infineon Technologies FF225R12ME4B11BPSA2
Numero parte
FF225R12ME4B11BPSA2
Produttore
Infineon Technologies
Categoria:
Transistoren – IGBTs – Module
Imballaggio
Module
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.FF225R12ME4B11BPSA2.pdf
Descrizione
MEDIUM POWER ECONO AG-ECONOD-411
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order FF225R12ME4B11BPSA2 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the FF225R12ME4B11BPSA2 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FF225R12ME4B11BPSA2?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series EconoDUAL™ 3 EconoDUAL™ 3 EconoDUAL™ 3 EconoDUAL™ 3 EconoDUAL™ 3
ProductStatus Active Active Active Active Active
IGBTType Trench Field Stop Trench Field Stop Trench Field Stop Trench Field Stop Trench Field Stop
Configuration 2 Independent 2 Independent 2 Independent 2 Independent 2 Independent
Voltage-CollectorEmitterBreakdown(Max) 1200 V 1200 V 1200 V 1200 V 1200 V
Current-Collector(Ic)(Max) 320 A 320 A 320 A 320 A 320 A
Power-Max 1050 W 1050 W 1050 W 1050 W 1050 W
Vce(on)(Max)@VgeIc 2.15V @ 15V, 225A 2.15V @ 15V, 225A 2.15V @ 15V, 225A 2.15V @ 15V, 225A 2.15V @ 15V, 225A
Current-CollectorCutoff(Max) 3 mA 3 mA 3 mA 3 mA 3 mA
InputCapacitance(Cies)@Vce 13 nF @ 25 V 13 nF @ 25 V 13 nF @ 25 V 13 nF @ 25 V 13 nF @ 25 V