LEMO FFA.1S.306.CLAC62
Numero parte
FFA.1S.306.CLAC62
Produttore
LEMO
Categoria:
Rundsteckverbinder
Imballaggio
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.FFA.1S.306.CLAC62.pdf
Descrizione
CONN CIRC PLUG 6P GOLD SLDR CUP
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order FFA.1S.306.CLAC62 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the FFA.1S.306.CLAC62 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FFA.1S.306.CLAC62?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore LEMO LEMO LEMO LEMO LEMO
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series 1S 1S 1S 1S 1S
Product Status Active Active Active Active Active
Number of Positions 6 6 6 6 6
Shell Size - Insert 306 306 306 306 306
Shell Size MIL - - - - -
Mounting Feature - - - - -
Termination,Fastening Solder Cup Solder Cup Solder Cup Solder Cup Solder Cup
Item22 Push-Pull Push-Pull Push-Pull Push-Pull Push-Pull
Item23 Keyed Keyed Keyed Keyed Keyed
Item24 Metal Metal Metal Metal Metal
Item25 Brass Brass Brass Brass Brass
Item26 Chrome Chrome Chrome Chrome Chrome
Item27 Gold Gold Gold Gold Gold
Item28 Silver Silver Silver Silver Silver
Item30 UL94 V-0 UL94 V-0 UL94 V-0 UL94 V-0 UL94 V-0
Item31 Backshell Backshell Backshell Backshell Backshell
Item32 Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
Item33 7A 7A 7A 7A 7A
Item34 - - - - -
Item35 0.224 ~ 0.244 (5.70mm ~ 6.20mm) 0.224 ~ 0.244 (5.70mm ~ 6.20mm) 0.224 ~ 0.244 (5.70mm ~ 6.20mm) 0.224 ~ 0.244 (5.70mm ~ 6.20mm) 0.224 ~ 0.244 (5.70mm ~ 6.20mm)