GCT FFC2B35-60-T
Numero parte
FFC2B35-60-T
Produttore
GCT
Categoria:
FFC, FPC (Flat Flexible) Steckverbinder
Imballaggio
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.FFC2B35-60-T.pdf
Descrizione
60W,0.5MM FFC CON,R/A,BOTTOM CON
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order FFC2B35-60-T on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the FFC2B35-60-T price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FFC2B35-60-T?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FFC2B35-60-T.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore GCT GCT GCT GCT GCT
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series FFC2B35 FFC2B35 FFC2B35 FFC2B35 FFC2B35
ProductStatus Active Active Active Active Active
FlatFlexType FFC, FPC FFC, FPC FFC, FPC FFC, FPC FFC, FPC
NumberofPositions 60 60 60 60 60
Pitch 0.020 (0.50mm) 0.020 (0.50mm) 0.020 (0.50mm) 0.020 (0.50mm) 0.020 (0.50mm)
Termination Solder Solder Solder Solder Solder
FFCFCBThickness 0.30mm 0.30mm 0.30mm 0.30mm 0.30mm
HeightAboveBoard 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)
LockingFeature Flip Lock Flip Lock Flip Lock Flip Lock Flip Lock
ContactMaterial Phosphor Bronze Phosphor Bronze Phosphor Bronze Phosphor Bronze Phosphor Bronze
ContactFinish Tin Tin Tin Tin Tin
Features Solder Retention Solder Retention Solder Retention Solder Retention Solder Retention
VoltageRating 50V 50V 50V 50V 50V
OperatingTemperature -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C