Samtec Inc. FHP-15-01-T-S
Numero parte
FHP-15-01-T-S
Produttore
Samtec Inc.
Categoria:
Rechteck-Steckverbinder – Stiftleisten, Buchsen, Buchsen
Imballaggio
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.FHP-15-01-T-S.pdf
Descrizione
CONN RCPT 15POS 0.156 TIN PCB
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order FHP-15-01-T-S on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the FHP-15-01-T-S price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FHP-15-01-T-S?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FHP-15-01-T-S.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore Samtec Inc. Samtec Inc. Samtec Inc. Samtec Inc. Samtec Inc.
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series FHP FHP FHP FHP FHP
ProductStatus Active Active Active Active Active
ConnectorType Receptacle Receptacle Receptacle Receptacle Receptacle
ContactType Female Socket Female Socket Female Socket Female Socket Female Socket
Style Board to Board Board to Board Board to Board Board to Board Board to Board
NumberofPositions 15 15 15 15 15
NumberofPositionsLoaded All All All All All
Pitch-Mating 0.156 (3.96mm) 0.156 (3.96mm) 0.156 (3.96mm) 0.156 (3.96mm) 0.156 (3.96mm)
NumberofRows 1 1 1 1 1
RowSpacing-Mating - - - - -
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Termination Solder Solder Solder Solder Solder
FasteningType Push-Pull Push-Pull Push-Pull Push-Pull Push-Pull
ContactFinish-Mating Tin Tin Tin Tin Tin
ContactFinishThickness-Mating - - - - -
InsulationColor Black Black Black Black Black
InsulationHeight 0.350 (8.89mm) 0.350 (8.89mm) 0.350 (8.89mm) 0.350 (8.89mm) 0.350 (8.89mm)
ContactLength-Post 0.102 (2.60mm) 0.102 (2.60mm) 0.102 (2.60mm) 0.102 (2.60mm) 0.102 (2.60mm)
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C