TE Connectivity Raychem Cable Protection FLDWC0311-16-6
Numero parte
FLDWC0311-16-6
Produttore
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Categoria:
Einadrige Kabel (Schaltdraht)
Imballaggio
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.FLDWC0311-16-6.pdf
Descrizione
HOOK-UP DL STRND 16AWG BLUE 1'
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order FLDWC0311-16-6 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the FLDWC0311-16-6 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FLDWC0311-16-6?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series FlexLite DW FlexLite DW FlexLite DW FlexLite DW FlexLite DW
ProductStatus Active Active Active Active Active
WireGauge 16 AWG 16 AWG 16 AWG 16 AWG 16 AWG
ConductorStrand 19/29 19/29 19/29 19/29 19/29
ConductorMaterial Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Diameter 0.081 (2.06mm) 0.081 (2.06mm) 0.081 (2.06mm) 0.081 (2.06mm) 0.081 (2.06mm)
Jacket(Insulation)Thickness 0.004 (0.09mm) 0.004 (0.09mm) 0.004 (0.09mm) 0.004 (0.09mm) 0.004 (0.09mm)
Length 1.00' (0.30m) 1.00' (0.30m) 1.00' (0.30m) 1.00' (0.30m) 1.00' (0.30m)
Voltage 600V 600V 600V 600V 600V
OperatingTemperature -45°C ~ 125°C -45°C ~ 125°C -45°C ~ 125°C -45°C ~ 125°C -45°C ~ 125°C