FQP65N06.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FQP65N06.
| Immagine |
| Produttore | onsemi | onsemi | onsemi | onsemi | onsemi |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | QFET® | QFET® | QFET® | QFET® | QFET® |
| ProductStatus | Last Time Buy | Last Time Buy | Last Time Buy | Last Time Buy | Last Time Buy |
| FETType | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 60 V | 60 V | 60 V | 60 V | 60 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 65A (Tc) | 65A (Tc) | 65A (Tc) | 65A (Tc) | 65A (Tc) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 10V | 10V | 10V | 10V | 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 16mOhm @ 32.5A, 10V | 16mOhm @ 32.5A, 10V | 16mOhm @ 32.5A, 10V | 16mOhm @ 32.5A, 10V | 16mOhm @ 32.5A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 4V @ 250µA | 4V @ 250µA | 4V @ 250µA | 4V @ 250µA | 4V @ 250µA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 65 nC @ 10 V | 65 nC @ 10 V | 65 nC @ 10 V | 65 nC @ 10 V | 65 nC @ 10 V |
| Vgs(Max) | ±25V | ±25V | ±25V | ±25V | ±25V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 2410 pF @ 25 V | 2410 pF @ 25 V | 2410 pF @ 25 V | 2410 pF @ 25 V | 2410 pF @ 25 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 150W (Tc) | 150W (Tc) | 150W (Tc) | 150W (Tc) | 150W (Tc) |