Eaton - Bussmann Electrical Division FWS-15A20FI
Numero parte
FWS-15A20FI
Produttore
Eaton - Bussmann Electrical Division
Categoria:
Elektrische Sicherungen, Spezialsicherungen
Imballaggio
Cylindrical, Alarm Indicating
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.FWS-15A20FI.pdf
Descrizione
FUSE CARTRIDGE 15A 1.4KVAC/1KVDC
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order FWS-15A20FI on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the FWS-15A20FI price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FWS-15A20FI?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FWS-15A20FI.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series FWS FWS FWS FWS FWS
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Holder Holder Holder Holder Holder
FuseType Cartridge Cartridge Cartridge Cartridge Cartridge
CurrentRating(Amps) 15A 15A 15A 15A 15A
VoltageRating-AC 1.4 kV 1.4 kV 1.4 kV 1.4 kV 1.4 kV
VoltageRating-DC 1 kV 1 kV 1 kV 1 kV 1 kV