GI500-E3/54.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of GI500-E3/54.
| Immagine |
| Series | |||||
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Diode Type | Standard | Standard | Standard | Standard | Standard |
| Part Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Mounting Type | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Capacitance @ Vr, F | 28pF @ 4V, 1MHz | 28pF @ 4V, 1MHz | 28pF @ 4V, 1MHz | 28pF @ 4V, 1MHz | 28pF @ 4V, 1MHz |
| Reverse Recovery Time (trr) | 2 µs | 2 µs | 2 µs | 2 µs | 2 µs |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5 µA @ 50 V | 5 µA @ 50 V | 5 µA @ 50 V | 5 µA @ 50 V | 5 µA @ 50 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 3A | 3A | 3A | 3A | 3A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1 V @ 9.4 A | 1.1 V @ 9.4 A | 1.1 V @ 9.4 A | 1.1 V @ 9.4 A | 1.1 V @ 9.4 A |