GLAR5610.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of GLAR5610.
| Immagine |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | SURFCOIL® GLA | SURFCOIL® GLA | SURFCOIL® GLA | SURFCOIL® GLA | SURFCOIL® GLA |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Type | Molded | Molded | Molded | Molded | Molded |
| Material-Core | Non-Magnetic | Non-Magnetic | Non-Magnetic | Non-Magnetic | Non-Magnetic |
| Inductance | 560 nH | 560 nH | 560 nH | 560 nH | 560 nH |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| CurrentRating(Amps) | 170 mA | 170 mA | 170 mA | 170 mA | 170 mA |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 1.5Ohm Max | 1.5Ohm Max | 1.5Ohm Max | 1.5Ohm Max | 1.5Ohm Max |
| Q@Freq | 10 @ 25.2MHz | 10 @ 25.2MHz | 10 @ 25.2MHz | 10 @ 25.2MHz | 10 @ 25.2MHz |
| Frequency-SelfResonant | 160MHz | 160MHz | 160MHz | 160MHz | 160MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -20°C ~ 85°C | -20°C ~ 85°C | -20°C ~ 85°C | -20°C ~ 85°C | -20°C ~ 85°C |
| InductanceFrequency-Test | 1 MHz | 1 MHz | 1 MHz | 1 MHz | 1 MHz |