HFA75MB40C.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HFA75MB40C.
| Immagine |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | HEXFRED® | HEXFRED® | HEXFRED® | HEXFRED® | HEXFRED® |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| DiodeType | Standard | Standard | Standard | Standard | Standard |
| Voltage-DCReverse(Vr)(Max) | 400 V | 400 V | 400 V | 400 V | 400 V |
| Current-AverageRectified(Io)(perDiode) | 75A (DC) | 75A (DC) | 75A (DC) | 75A (DC) | 75A (DC) |
| Voltage-Forward(Vf)(Max)@If | 1.5 V @ 75 A | 1.5 V @ 75 A | 1.5 V @ 75 A | 1.5 V @ 75 A | 1.5 V @ 75 A |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| ReverseRecoveryTime(trr) | 100 ns | 100 ns | 100 ns | 100 ns | 100 ns |
| Current-ReverseLeakage@Vr | 3 µA @ 400 V | 3 µA @ 400 V | 3 µA @ 400 V | 3 µA @ 400 V | 3 µA @ 400 V |