Vishay Dale IM06EB8R2K
Numero parte
IM06EB8R2K
Produttore
Vishay Dale
Categoria:
Festinduktivitäten
Imballaggio
Axial
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.IM06EB8R2K.pdf
Descrizione
FIXED IND 8.2UH 540MA 440MOHM TH
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order IM06EB8R2K on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the IM06EB8R2K price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IM06EB8R2K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IM06EB8R2K.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as IM06EB8R2K pin diagram, IM06EB8R2K datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging - - - - -
Series IM IM IM IM IM
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material-Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 8.2 µH 8.2 µH 8.2 µH 8.2 µH 8.2 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 540 mA 540 mA 540 mA 540 mA 540 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 440mOhm Max 440mOhm Max 440mOhm Max 440mOhm Max 440mOhm Max
Q@Freq 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant 48MHz 48MHz 48MHz 48MHz 48MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz