IPB80P04P407ATMA1.pdf
| Immagine |
| FETType | P-Channel | P-Channel | P-Channel | P-Channel | P-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 40 V | 40 V | 40 V | 40 V | 40 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 80A (Tc) | 80A (Tc) | 80A (Tc) | 80A (Tc) | 80A (Tc) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 10V | 10V | 10V | 10V | 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 7.4mOhm @ 80A, 10V | 7.4mOhm @ 80A, 10V | 7.4mOhm @ 80A, 10V | 7.4mOhm @ 80A, 10V | 7.4mOhm @ 80A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 4V @ 150µA | 4V @ 150µA | 4V @ 150µA | 4V @ 150µA | 4V @ 150µA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 89 nC @ 10 V | 89 nC @ 10 V | 89 nC @ 10 V | 89 nC @ 10 V | 89 nC @ 10 V |
| Vgs(Max) | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 6085 pF @ 25 V | 6085 pF @ 25 V | 6085 pF @ 25 V | 6085 pF @ 25 V | 6085 pF @ 25 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 88W (Tc) | 88W (Tc) | 88W (Tc) | 88W (Tc) | 88W (Tc) |