IPI80N04S403AKSA1.pdf
| Immagine |
| Packaging | Bulk,Tube | Bulk,Tube | Bulk,Tube | Bulk,Tube | Bulk,Tube |
| Series | OptiMOS™ | OptiMOS™ | OptiMOS™ | OptiMOS™ | OptiMOS™ |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| FETType | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 40 V | 40 V | 40 V | 40 V | 40 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 80A (Tc) | 80A (Tc) | 80A (Tc) | 80A (Tc) | 80A (Tc) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 10V | 10V | 10V | 10V | 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 3.7mOhm @ 80A, 10V | 3.7mOhm @ 80A, 10V | 3.7mOhm @ 80A, 10V | 3.7mOhm @ 80A, 10V | 3.7mOhm @ 80A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 4V @ 53µA | 4V @ 53µA | 4V @ 53µA | 4V @ 53µA | 4V @ 53µA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 66 nC @ 10 V | 66 nC @ 10 V | 66 nC @ 10 V | 66 nC @ 10 V | 66 nC @ 10 V |
| Vgs(Max) | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 5260 pF @ 25 V | 5260 pF @ 25 V | 5260 pF @ 25 V | 5260 pF @ 25 V | 5260 pF @ 25 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 94W (Tc) | 94W (Tc) | 94W (Tc) | 94W (Tc) | 94W (Tc) |