IRGS10B60KDTRRP.pdf
| Immagine |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| IGBTType | NPT | NPT | NPT | NPT | NPT |
| Voltage-CollectorEmitterBreakdown(Max) | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V |
| Current-Collector(Ic)(Max) | 22 A | 22 A | 22 A | 22 A | 22 A |
| Current-CollectorPulsed(Icm) | 44 A | 44 A | 44 A | 44 A | 44 A |
| Vce(on)(Max)@VgeIc | 2.2V @ 15V, 10A | 2.2V @ 15V, 10A | 2.2V @ 15V, 10A | 2.2V @ 15V, 10A | 2.2V @ 15V, 10A |
| Power-Max | 156 W | 156 W | 156 W | 156 W | 156 W |
| InputType | Standard | Standard | Standard | Standard | Standard |
| GateCharge | 38 nC | 38 nC | 38 nC | 38 nC | 38 nC |
| Td(on/off)@25°C | 30ns/230ns | 30ns/230ns | 30ns/230ns | 30ns/230ns | 30ns/230ns |
| TestCondition | 400V, 10A, 47Ohm, 15V | 400V, 10A, 47Ohm, 15V | 400V, 10A, 47Ohm, 15V | 400V, 10A, 47Ohm, 15V | 400V, 10A, 47Ohm, 15V |