Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IXFA50N20X3.
| Immagine |
| Produttore | IXYS | IXYS | IXYS | IXYS | IXYS |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| FETType | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 200 V | 200 V | 200 V | 200 V | 200 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 50A (Tc) | 50A (Tc) | 50A (Tc) | 50A (Tc) | 50A (Tc) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 10V | 10V | 10V | 10V | 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 30mOhm @ 25A, 10V | 30mOhm @ 25A, 10V | 30mOhm @ 25A, 10V | 30mOhm @ 25A, 10V | 30mOhm @ 25A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 4.5V @ 1mA | 4.5V @ 1mA | 4.5V @ 1mA | 4.5V @ 1mA | 4.5V @ 1mA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 33 nC @ 10 V | 33 nC @ 10 V | 33 nC @ 10 V | 33 nC @ 10 V | 33 nC @ 10 V |
| Vgs(Max) | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 2100 pF @ 25 V | 2100 pF @ 25 V | 2100 pF @ 25 V | 2100 pF @ 25 V | 2100 pF @ 25 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 240W (Tc) | 240W (Tc) | 240W (Tc) | 240W (Tc) | 240W (Tc) |