Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IXGP10N60A.
| Immagine |
| Produttore | IXYS | IXYS | IXYS | IXYS | IXYS |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| IGBTType | - | - | - | - | - |
| Voltage-CollectorEmitterBreakdown(Max) | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V |
| Current-Collector(Ic)(Max) | 20 A | 20 A | 20 A | 20 A | 20 A |
| Current-CollectorPulsed(Icm) | - | - | - | - | - |
| Vce(on)(Max)@VgeIc | 3V @ 15V, 10A | 3V @ 15V, 10A | 3V @ 15V, 10A | 3V @ 15V, 10A | 3V @ 15V, 10A |
| Power-Max | 100 W | 100 W | 100 W | 100 W | 100 W |
| SwitchingEnergy | - | - | - | - | - |
| InputType | Standard | Standard | Standard | Standard | Standard |
| GateCharge | - | - | - | - | - |
| Td(on/off)@25°C | - | - | - | - | - |