IXST30N60CD1.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IXST30N60CD1.
| Immagine |
| Produttore | IXYS | IXYS | IXYS | IXYS | IXYS |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| IGBTType | - | - | - | - | - |
| Voltage-CollectorEmitterBreakdown(Max) | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V |
| Current-Collector(Ic)(Max) | 55 A | 55 A | 55 A | 55 A | 55 A |
| Current-CollectorPulsed(Icm) | 110 A | 110 A | 110 A | 110 A | 110 A |
| Vce(on)(Max)@VgeIc | 2.5V @ 15V, 30A | 2.5V @ 15V, 30A | 2.5V @ 15V, 30A | 2.5V @ 15V, 30A | 2.5V @ 15V, 30A |
| Power-Max | 200 W | 200 W | 200 W | 200 W | 200 W |
| SwitchingEnergy | 700µJ (off) | 700µJ (off) | 700µJ (off) | 700µJ (off) | 700µJ (off) |
| InputType | Standard | Standard | Standard | Standard | Standard |
| GateCharge | 100 nC | 100 nC | 100 nC | 100 nC | 100 nC |
| Td(on/off)@25°C | 30ns/90ns | 30ns/90ns | 30ns/90ns | 30ns/90ns | 30ns/90ns |
| TestCondition | 480V, 30A, 4.7Ohm, 15V | 480V, 30A, 4.7Ohm, 15V | 480V, 30A, 4.7Ohm, 15V | 480V, 30A, 4.7Ohm, 15V | 480V, 30A, 4.7Ohm, 15V |