IXTA120P065T.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IXTA120P065T.
| Immagine |
| Produttore | IXYS | IXYS | IXYS | IXYS | IXYS |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | TrenchP™ | TrenchP™ | TrenchP™ | TrenchP™ | TrenchP™ |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| FETType | P-Channel | P-Channel | P-Channel | P-Channel | P-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 65 V | 65 V | 65 V | 65 V | 65 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 120A (Tc) | 120A (Tc) | 120A (Tc) | 120A (Tc) | 120A (Tc) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 10V | 10V | 10V | 10V | 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 10mOhm @ 500mA, 10V | 10mOhm @ 500mA, 10V | 10mOhm @ 500mA, 10V | 10mOhm @ 500mA, 10V | 10mOhm @ 500mA, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 4V @ 250µA | 4V @ 250µA | 4V @ 250µA | 4V @ 250µA | 4V @ 250µA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 185 nC @ 10 V | 185 nC @ 10 V | 185 nC @ 10 V | 185 nC @ 10 V | 185 nC @ 10 V |
| Vgs(Max) | ±15V | ±15V | ±15V | ±15V | ±15V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 13200 pF @ 25 V | 13200 pF @ 25 V | 13200 pF @ 25 V | 13200 pF @ 25 V | 13200 pF @ 25 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 298W (Tc) | 298W (Tc) | 298W (Tc) | 298W (Tc) | 298W (Tc) |