ITT Cannon, LLC J2CE3021-10
Numero parte
J2CE3021-10
Produttore
ITT Cannon, LLC
Categoria:
Strom-, Netz- und Verlängerungskabel
Imballaggio
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.J2CE3021-10.pdf
Descrizione
CORD MALE RA TO WIRE LEAD 10'
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order J2CE3021-10 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the J2CE3021-10 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of J2CE3021-10?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of J2CE3021-10.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore ITT Cannon, LLC ITT Cannon, LLC ITT Cannon, LLC ITT Cannon, LLC ITT Cannon, LLC
Packaging Bag Bag Bag Bag Bag
Series J2CE J2CE J2CE J2CE J2CE
ProductStatus Active Active Active Active Active
Style Male Plug to Leads Male Plug to Leads Male Plug to Leads Male Plug to Leads Male Plug to Leads
1stConnector J1772, Angled J1772, Angled J1772, Angled J1772, Angled J1772, Angled
2ndConnector Cable Cable Cable Cable Cable
CordType - - - - -
WireGauge 10 AWG 10 AWG 10 AWG 10 AWG 10 AWG
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
Length 10.00' (3.05m) 10.00' (3.05m) 10.00' (3.05m) 10.00' (3.05m) 10.00' (3.05m)
ApprovalAgencyMarking UL UL UL UL UL
ApprovedCountries United States United States United States United States United States
Color Black Black Black Black Black
VoltageRating 240VAC 240VAC 240VAC 240VAC 240VAC
CurrentRating(Amps) 30A 30A 30A 30A 30A
OperatingTemperature -30°C ~ 50°C -30°C ~ 50°C -30°C ~ 50°C -30°C ~ 50°C -30°C ~ 50°C