Microchip Technology JANSR2N5151
Numero parte
JANSR2N5151
Produttore
Microchip Technology
Categoria:
Transistoren – Bipolar (BJT) – Einzeltransistoren
Imballaggio
TO-205AD, TO-39-3 Metal Can
Scheda tecnica
JANSR2N5151.pdf
Descrizione
RH POWER BJT
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order JANSR2N5151 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the JANSR2N5151 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of JANSR2N5151?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of JANSR2N5151.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
ProductStatus Active Active Active Active Active
TransistorType PNP PNP PNP PNP PNP
Current-Collector(Ic)(Max) 2 A 2 A 2 A 2 A 2 A
Voltage-CollectorEmitterBreakdown(Max) 80 V 80 V 80 V 80 V 80 V
VceSaturation(Max)@IbIc 1.5V @ 500mA, 5A 1.5V @ 500mA, 5A 1.5V @ 500mA, 5A 1.5V @ 500mA, 5A 1.5V @ 500mA, 5A
Current-CollectorCutoff(Max) 50µA 50µA 50µA 50µA 50µA
DCCurrentGain(hFE)(Min)@IcVce 30 @ 2.5A, 5V 30 @ 2.5A, 5V 30 @ 2.5A, 5V 30 @ 2.5A, 5V 30 @ 2.5A, 5V
Power-Max 1 W 1 W 1 W 1 W 1 W