XP Power JCD0424D15
Numero parte
JCD0424D15
Produttore
XP Power
Categoria:
DC/DC-Wandler
Imballaggio
24-DIP Module, 8 Leads
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.JCD0424D15.pdf
Descrizione
DC DC CONVERTER +/-15V 4W
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order JCD0424D15 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the JCD0424D15 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of JCD0424D15?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of JCD0424D15.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as JCD0424D15 pin diagram, JCD0424D15 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore XP Power XP Power XP Power XP Power XP Power
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series JCD (4W) JCD (4W) JCD (4W) JCD (4W) JCD (4W)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
NumberofOutputs 2 2 2 2 2
Voltage-Input(Min) 18V 18V 18V 18V 18V
Voltage-Input(Max) 36V 36V 36V 36V 36V
Voltage-Output1 15V 15V 15V 15V 15V
Voltage-Output2 -15V -15V -15V -15V -15V
Voltage-Output3 - - - - -
Voltage-Output4 - - - - -
Current-Output(Max) 133mA 133mA 133mA 133mA 133mA
Power(Watts) 4 W 4 W 4 W 4 W 4 W
Voltage-Isolation 1.6 kV 1.6 kV 1.6 kV 1.6 kV 1.6 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features OCP, OVP, SCP OCP, OVP, SCP OCP, OVP, SCP OCP, OVP, SCP OCP, OVP, SCP
OperatingTemperature -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C
Efficiency 82% 82% 82% 82% 82%
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 1.25 L x 0.80 W x 0.41 H (31.8mm x 20.3mm x 10.4mm) 1.25 L x 0.80 W x 0.41 H (31.8mm x 20.3mm x 10.4mm) 1.25 L x 0.80 W x 0.41 H (31.8mm x 20.3mm x 10.4mm) 1.25 L x 0.80 W x 0.41 H (31.8mm x 20.3mm x 10.4mm) 1.25 L x 0.80 W x 0.41 H (31.8mm x 20.3mm x 10.4mm)