JTE0624S24.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of JTE0624S24.
| Immagine |
| Produttore | XP Power | XP Power | XP Power | XP Power | XP Power |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | JTE (6W) | JTE (6W) | JTE (6W) | JTE (6W) | JTE (6W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 9V | 9V | 9V | 9V | 9V |
| Voltage-Input(Max) | 36V | 36V | 36V | 36V | 36V |
| Voltage-Output1 | 24V | 24V | 24V | 24V | 24V |
| Voltage-Output2 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 250mA | 250mA | 250mA | 250mA | 250mA |
| Power(Watts) | 6 W | 6 W | 6 W | 6 W | 6 W |
| Voltage-Isolation | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV |
| Features | OCP, SCP, UVLO | OCP, SCP, UVLO | OCP, SCP, UVLO | OCP, SCP, UVLO | OCP, SCP, UVLO |
| Efficiency | 84% | 84% | 84% | 84% | 84% |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 1.25 L x 0.80 W x 0.41 H (31.8mm x 20.3mm x 10.4mm) | 1.25 L x 0.80 W x 0.41 H (31.8mm x 20.3mm x 10.4mm) | 1.25 L x 0.80 W x 0.41 H (31.8mm x 20.3mm x 10.4mm) | 1.25 L x 0.80 W x 0.41 H (31.8mm x 20.3mm x 10.4mm) | 1.25 L x 0.80 W x 0.41 H (31.8mm x 20.3mm x 10.4mm) |