XP Power JTF1048D15
Numero parte
JTF1048D15
Produttore
XP Power
Categoria:
DC/DC-Wandler
Imballaggio
24-DIP Module, 9 Leads
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.JTF1048D15.pdf
Descrizione
DC DC CONVERTER +/-15V 10W
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order JTF1048D15 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the JTF1048D15 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of JTF1048D15?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of JTF1048D15.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as JTF1048D15 pin diagram, JTF1048D15 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore XP Power XP Power XP Power XP Power XP Power
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series JTF (10W) JTF (10W) JTF (10W) JTF (10W) JTF (10W)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
NumberofOutputs 2 2 2 2 2
Voltage-Input(Min) 18V 18V 18V 18V 18V
Voltage-Input(Max) 75V 75V 75V 75V 75V
Voltage-Output1 15V 15V 15V 15V 15V
Voltage-Output2 -15V -15V -15V -15V -15V
Voltage-Output3 - - - - -
Voltage-Output4 - - - - -
Current-Output(Max) 330mA, 330mA 330mA, 330mA 330mA, 330mA 330mA, 330mA 330mA, 330mA
Power(Watts) 10 W 10 W 10 W 10 W 10 W
Voltage-Isolation 1.6 kV 1.6 kV 1.6 kV 1.6 kV 1.6 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
OperatingTemperature -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C
Efficiency 88% 88% 88% 88% 88%
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 1.25 L x 0.80 W x 0.40 H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm) 1.25 L x 0.80 W x 0.40 H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm) 1.25 L x 0.80 W x 0.40 H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm) 1.25 L x 0.80 W x 0.40 H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm) 1.25 L x 0.80 W x 0.40 H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)