Bertech KPTLS-25MM
Numero parte
KPTLS-25MM
Produttore
Bertech
Categoria:
Klebeband
Imballaggio
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.KPTLS-25MM.pdf
Descrizione
25 MM W TAPE LOW STATIC
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order KPTLS-25MM on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the KPTLS-25MM price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KPTLS-25MM?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of KPTLS-25MM.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as KPTLS-25MM pin diagram, KPTLS-25MM datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore Bertech Bertech Bertech Bertech Bertech
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series KPTLS KPTLS KPTLS KPTLS KPTLS
ProductStatus Active Active Active Active Active
TapeType Masking Masking Masking Masking Masking
Adhesive Silicone Silicone Silicone Silicone Silicone
BackingCarrier Polyimide Polyimide Polyimide Polyimide Polyimide
Thickness 0.0020 (2.0 mils, 0.051mm) 0.0020 (2.0 mils, 0.051mm) 0.0020 (2.0 mils, 0.051mm) 0.0020 (2.0 mils, 0.051mm) 0.0020 (2.0 mils, 0.051mm)
Thickness-Adhesive 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm)
Thickness-BackingCarrier 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm) 0.0010 (1.0 mils, 0.025mm)
Width 0.98 (25.00mm) 0.98 (25.00mm) 0.98 (25.00mm) 0.98 (25.00mm) 0.98 (25.00mm)