Panduit Corp LCD10-14A-L
Numero parte
LCD10-14A-L
Produttore
Panduit Corp
Categoria:
Anschlussklemmen – Rechtecksteckverbinder
Imballaggio
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.LCD10-14A-L.pdf
Descrizione
CONN TERM RECT LUG 10 AWG #1/4
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order LCD10-14A-L on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the LCD10-14A-L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LCD10-14A-L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LCD10-14A-L.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore Panduit Corp Panduit Corp Panduit Corp Panduit Corp Panduit Corp
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series Pan-Lug® Pan-Lug® Pan-Lug® Pan-Lug® Pan-Lug®
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Color - - - - -
Features - - - - -
Insulation Non-Insulated Non-Insulated Non-Insulated Non-Insulated Non-Insulated
Wire Gauge 10 AWG 10 AWG 10 AWG 10 AWG 10 AWG
Part Status Active Active Active Active Active
Termination Crimp, Barrel Crimp, Barrel Crimp, Barrel Crimp, Barrel Crimp, Barrel
Stud/Tab Size 1/4 Stud 1/4 Stud 1/4 Stud 1/4 Stud 1/4 Stud
Tab Thickness 0.050" (1.27mm) 0.050" (1.27mm) 0.050" (1.27mm) 0.050" (1.27mm) 0.050" (1.27mm)
Terminal Type Lug, Grounding Lug, Grounding Lug, Grounding Lug, Grounding Lug, Grounding
Terminal Style Two Stud Holes Two Stud Holes Two Stud Holes Two Stud Holes Two Stud Holes
Length - Overall 1.780" (45.21mm) 1.780" (45.21mm) 1.780" (45.21mm) 1.780" (45.21mm) 1.780" (45.21mm)
Width - Outer Edges 0.420" (10.67mm) 0.420" (10.67mm) 0.420" (10.67mm) 0.420" (10.67mm) 0.420" (10.67mm)