Panduit Corp LCMDX25-12-Q
Numero parte
LCMDX25-12-Q
Produttore
Panduit Corp
Categoria:
Anschlussklemmen – Rechtecksteckverbinder
Imballaggio
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.LCMDX25-12-Q.pdf
Descrizione
CONN TERM RECT RING 25MM #M12
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order LCMDX25-12-Q on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the LCMDX25-12-Q price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LCMDX25-12-Q?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LCMDX25-12-Q.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore Panduit Corp Panduit Corp Panduit Corp Panduit Corp Panduit Corp
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series LCMDX LCMDX LCMDX LCMDX LCMDX
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Color - - - - -
Features - - - - -
Insulation Non-Insulated Non-Insulated Non-Insulated Non-Insulated Non-Insulated
Wire Gauge 25mm² 25mm² 25mm² 25mm² 25mm²
Part Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Termination Crimp, Barrel Crimp, Barrel Crimp, Barrel Crimp, Barrel Crimp, Barrel
Stud/Tab Size M12 Stud M12 Stud M12 Stud M12 Stud M12 Stud
Tab Thickness 0.059" (1.50mm) 0.059" (1.50mm) 0.059" (1.50mm) 0.059" (1.50mm) 0.059" (1.50mm)
Terminal Type Ring, Tubular Ring, Tubular Ring, Tubular Ring, Tubular Ring, Tubular
Terminal Style Two Stud Holes Two Stud Holes Two Stud Holes Two Stud Holes Two Stud Holes
Length - Overall 3.642" (92.51mm) 3.642" (92.51mm) 3.642" (92.51mm) 3.642" (92.51mm) 3.642" (92.51mm)
Width - Outer Edges 0.846" (21.49mm) 0.846" (21.49mm) 0.846" (21.49mm) 0.846" (21.49mm) 0.846" (21.49mm)