National Semiconductor LM2671M-12
Numero parte
LM2671M-12
Produttore
National Semiconductor
Categoria:
PMIC – Spannungsregler – DC/DC-Schaltregler
Imballaggio
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.LM2671M-12.pdf
Descrizione
SWITCHING REGULATOR, VOLTAGE-MOD
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order LM2671M-12 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the LM2671M-12 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LM2671M-12?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LM2671M-12.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as LM2671M-12 pin diagram, LM2671M-12 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series SIMPLE SWITCHER® SIMPLE SWITCHER® SIMPLE SWITCHER® SIMPLE SWITCHER® SIMPLE SWITCHER®
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Function Step-Down Step-Down Step-Down Step-Down Step-Down
OutputConfiguration Positive Positive Positive Positive Positive
Topology Buck Buck Buck Buck Buck
OutputType Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed
NumberofOutputs 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Min) 6.5V 6.5V 6.5V 6.5V 6.5V
Voltage-Input(Max) 40V 40V 40V 40V 40V
Voltage-Output(Min/Fixed) 12V 12V 12V 12V 12V
Voltage-Output(Max) - - - - -
Current-Output 500mA 500mA 500mA 500mA 500mA
Frequency-Switching 260kHz 260kHz 260kHz 260kHz 260kHz