Texas Instruments LM4040AIM3-10.0
Numero parte
LM4040AIM3-10.0
Produttore
Texas Instruments
Categoria:
PMIC – Spannungsreferenz
Imballaggio
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.LM4040AIM3-10.0.pdf
Descrizione
IC VREF SHUNT 0.1% SOT23-3
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order LM4040AIM3-10.0 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the LM4040AIM3-10.0 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LM4040AIM3-10.0?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore Texas Instruments Texas Instruments Texas Instruments Texas Instruments Texas Instruments
Series - - - - -
ReferenceType Shunt Shunt Shunt Shunt Shunt
OutputType Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed
Voltage-Output(Min/Fixed) 10V 10V 10V 10V 10V
Voltage-Output(Max) - - - - -
Current-Output 15 mA 15 mA 15 mA 15 mA 15 mA
Tolerance ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1%
TemperatureCoefficient 100ppm/°C 100ppm/°C 100ppm/°C 100ppm/°C 100ppm/°C
Noise-01Hzto10Hz - - - - -
Noise-10Hzto10kHz 180µVrms 180µVrms 180µVrms 180µVrms 180µVrms