| Immagine |
| Package/Case | 5-VFBGA | 5-VFBGA | 5-VFBGA | 5-VFBGA | 5-VFBGA |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofRegulators | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Max) | 16V | 16V | 16V | 16V | 16V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 2.9V | 2.9V | 2.9V | 2.9V | 2.9V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.58V @ 150mA | 0.58V @ 150mA | 0.58V @ 150mA | 0.58V @ 150mA | 0.58V @ 150mA |
| Current-Output | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 95 µA | 95 µA | 95 µA | 95 µA | 95 µA |
| Current-Supply(Max) | 2.5 mA | 2.5 mA | 2.5 mA | 2.5 mA | 2.5 mA |
| PSRR | 45dB (1kHz) | 45dB (1kHz) | 45dB (1kHz) | 45dB (1kHz) | 45dB (1kHz) |