| Immagine |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Voltage-Input(Max) | 16V | 16V | 16V | 16V | 16V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 3.6V | 3.6V | 3.6V | 3.6V | 3.6V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.575V @ 150mA | 0.575V @ 150mA | 0.575V @ 150mA | 0.575V @ 150mA | 0.575V @ 150mA |
| Current-Output | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 95 µA | 95 µA | 95 µA | 95 µA | 95 µA |
| Current-Supply(Max) | 2.5 mA | 2.5 mA | 2.5 mA | 2.5 mA | 2.5 mA |
| PSRR | 45dB (1kHz) | 45dB (1kHz) | 45dB (1kHz) | 45dB (1kHz) | 45dB (1kHz) |