Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LP2985IBP-1.8.
| Immagine |
| Package/Case | 5-VFBGA | 5-VFBGA | 5-VFBGA | 5-VFBGA | 5-VFBGA |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Voltage-Input(Max) | 16V | 16V | 16V | 16V | 16V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 1.8V | 1.8V | 1.8V | 1.8V | 1.8V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.58V @ 150mA | 0.58V @ 150mA | 0.58V @ 150mA | 0.58V @ 150mA | 0.58V @ 150mA |
| Current-Output | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 95 µA | 95 µA | 95 µA | 95 µA | 95 µA |
| Current-Supply(Max) | 2.5 mA | 2.5 mA | 2.5 mA | 2.5 mA | 2.5 mA |
| PSRR | 45dB (1kHz) | 45dB (1kHz) | 45dB (1kHz) | 45dB (1kHz) | 45dB (1kHz) |