Pulse Electronics Power LP56-45B30
Numero parte
LP56-45B30
Produttore
Pulse Electronics Power
Categoria:
Leistungstransformatoren
Imballaggio
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.LP56-45B30.pdf
Descrizione
PWR XFMR SEMI-TORO 2VA TH
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order LP56-45B30 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the LP56-45B30 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LP56-45B30?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LP56-45B30.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as LP56-45B30 pin diagram, LP56-45B30 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Semi-Toroidal Semi-Toroidal Semi-Toroidal Semi-Toroidal Semi-Toroidal
Voltage-Primary - - - - -
Voltage-Secondary(FullLoad) Parallel 28V, Series 56V Parallel 28V, Series 56V Parallel 28V, Series 56V Parallel 28V, Series 56V Parallel 28V, Series 56V
Current-Output(Max) Parallel 90mA, Series 45mA Parallel 90mA, Series 45mA Parallel 90mA, Series 45mA Parallel 90mA, Series 45mA Parallel 90mA, Series 45mA
PrimaryWinding(s) Dual Dual Dual Dual Dual
SecondaryWinding(s) Dual Dual Dual Dual Dual
CenterTap No No No No No
Power-Max 2VA 2VA 2VA 2VA 2VA
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
TerminationStyle PC Pin PC Pin PC Pin PC Pin PC Pin
Size/Dimension 47.63mm L x 39.67mm W 47.63mm L x 39.67mm W 47.63mm L x 39.67mm W 47.63mm L x 39.67mm W 47.63mm L x 39.67mm W
Height-Seated(Max) 16.51mm 16.51mm 16.51mm 16.51mm 16.51mm