Carling Technologies LRGSCK511-C-A-B-E/024V
Numero parte
LRGSCK511-C-A-B-E/024V
Produttore
Carling Technologies
Categoria:
Wippschalter
Imballaggio
Scheda tecnica
LRGSCK511-C-A-B-E/024V.pdf
Descrizione
SWITCH ROCKER
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order LRGSCK511-C-A-B-E/024V on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the LRGSCK511-C-A-B-E/024V price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LRGSCK511-C-A-B-E/024V?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series LGR LGR LGR LGR LGR
ProductStatus Active Active Active Active Active
Circuit SPST SPST SPST SPST SPST
SwitchFunction On-Off On-Off On-Off On-Off On-Off
CurrentRating(Amps) 20A (AC) 20A (AC) 20A (AC) 20A (AC) 20A (AC)
VoltageRating-AC 125 V 125 V 125 V 125 V 125 V
VoltageRating-DC - - - - -
Color-Actuator/Cap Amber Amber Amber Amber Amber
ActuatorMarking O - O - O - O - O -
IlluminationVoltage(Nominal) 24 VAC/DC 24 VAC/DC 24 VAC/DC 24 VAC/DC 24 VAC/DC
TerminationStyle Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
IngressProtection - - - - -
Features - - - - -
PanelCutoutDimensions Rectangular - 28.58mm x 25.40mm Rectangular - 28.58mm x 25.40mm Rectangular - 28.58mm x 25.40mm Rectangular - 28.58mm x 25.40mm Rectangular - 28.58mm x 25.40mm