LT6658AIMSE-1.8#PBF.pdf
| Immagine |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| ReferenceType | Series, Dual | Series, Dual | Series, Dual | Series, Dual | Series, Dual |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 1.8V | 1.8V | 1.8V | 1.8V | 1.8V |
| Voltage-Output(Max) | 6 V | 6 V | 6 V | 6 V | 6 V |
| Current-Output | 20 mA | 20 mA | 20 mA | 20 mA | 20 mA |
| Tolerance | ±0.05% | ±0.05% | ±0.05% | ±0.05% | ±0.05% |
| TemperatureCoefficient | 10ppm/°C | 10ppm/°C | 10ppm/°C | 10ppm/°C | 10ppm/°C |
| Noise-01Hzto10Hz | 1ppmp-p | 1ppmp-p | 1ppmp-p | 1ppmp-p | 1ppmp-p |
| Noise-10Hzto10kHz | 2ppmrms | 2ppmrms | 2ppmrms | 2ppmrms | 2ppmrms |
| Voltage-Input | 3.5V ~ 36V | 3.5V ~ 36V | 3.5V ~ 36V | 3.5V ~ 36V | 3.5V ~ 36V |
| Current-Supply | 3.6mA | 3.6mA | 3.6mA | 3.6mA | 3.6mA |