LT6658AIMSE-3.3#TRPBF.pdf
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| Voltage-Output(Max) | 6 V | 6 V | 6 V | 6 V | 6 V |
| Current-Output | 20 mA | 20 mA | 20 mA | 20 mA | 20 mA |
| Tolerance | ±0.05% | ±0.05% | ±0.05% | ±0.05% | ±0.05% |
| TemperatureCoefficient | 10ppm/°C | 10ppm/°C | 10ppm/°C | 10ppm/°C | 10ppm/°C |
| Noise-01Hzto10Hz | 1.7ppmp-p | 1.7ppmp-p | 1.7ppmp-p | 1.7ppmp-p | 1.7ppmp-p |
| Noise-10Hzto10kHz | 2ppmrms | 2ppmrms | 2ppmrms | 2ppmrms | 2ppmrms |
| Voltage-Input | 5.3V ~ 36V | 5.3V ~ 36V | 5.3V ~ 36V | 5.3V ~ 36V | 5.3V ~ 36V |
| Current-Supply | 3mA | 3mA | 3mA | 3mA | 3mA |