LT6658BIDE-2.5#TRPBF.pdf
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 2.5V | 2.5V | 2.5V | 2.5V | 2.5V |
| Voltage-Output(Max) | 6 V | 6 V | 6 V | 6 V | 6 V |
| Current-Output | 20 mA | 20 mA | 20 mA | 20 mA | 20 mA |
| Tolerance | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% |
| TemperatureCoefficient | 20ppm/°C | 20ppm/°C | 20ppm/°C | 20ppm/°C | 20ppm/°C |
| Noise-01Hzto10Hz | 1.5ppmp-p | 1.5ppmp-p | 1.5ppmp-p | 1.5ppmp-p | 1.5ppmp-p |
| Noise-10Hzto10kHz | 2ppmrms | 2ppmrms | 2ppmrms | 2ppmrms | 2ppmrms |
| Voltage-Input | 3.5V ~ 36V | 3.5V ~ 36V | 3.5V ~ 36V | 3.5V ~ 36V | 3.5V ~ 36V |
| Current-Supply | 3mA | 3mA | 3mA | 3mA | 3mA |