Taiwan Semiconductor Corporation MBR10150CTC0
Numero parte
MBR10150CTC0
Produttore
Taiwan Semiconductor Corporation
Categoria:
Dioden – Gleichrichter – Arrays
Imballaggio
TO-220-3
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.MBR10150CTC0.pdf
Descrizione
DIODE ARRAY SCHOTT 150V TO220AB
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order MBR10150CTC0 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the MBR10150CTC0 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBR10150CTC0?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MBR10150CTC0.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
DiodeType Schottky Schottky Schottky Schottky Schottky
Voltage-DCReverse(Vr)(Max) 150 V 150 V 150 V 150 V 150 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode) 10A 10A 10A 10A 10A
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If 980 mV @ 10 A 980 mV @ 10 A 980 mV @ 10 A 980 mV @ 10 A 980 mV @ 10 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
ReverseRecoveryTime(trr) - - - - -
Current-ReverseLeakage@Vr 100 µA @ 150 V 100 µA @ 150 V 100 µA @ 150 V 100 µA @ 150 V 100 µA @ 150 V
OperatingTemperature-Junction -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C