SMC Diode Solutions MBR15200
Numero parte
MBR15200
Produttore
SMC Diode Solutions
Categoria:
Dioden – Gleichrichter – Einzeldioden
Imballaggio
TO-220-2
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.MBR15200.pdf
Descrizione
DIODE SCHOTTKY 200V TO220AC
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order MBR15200 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the MBR15200 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBR15200?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MBR15200.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as MBR15200 pin diagram, MBR15200 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Diode Type Schottky Schottky Schottky Schottky Schottky
Part Status Active Active Active Active Active
Mounting Type Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Capacitance @ Vr, F 400pF @ 5V, 1MHz 400pF @ 5V, 1MHz 400pF @ 5V, 1MHz 400pF @ 5V, 1MHz 400pF @ 5V, 1MHz
Reverse Recovery Time (trr) - - - - -
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 200 V 1 µA @ 200 V 1 µA @ 200 V 1 µA @ 200 V 1 µA @ 200 V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V 200 V 200 V 200 V 200 V
Current - Average Rectified (Io) - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 15 A 900 mV @ 15 A 900 mV @ 15 A 900 mV @ 15 A 900 mV @ 15 A