Taiwan Semiconductor Corporation MBR16150H
Numero parte
MBR16150H
Produttore
Taiwan Semiconductor Corporation
Categoria:
Dioden – Gleichrichter – Einzeldioden
Imballaggio
TO-220-2
Scheda tecnica
MBR16150H.pdf
Descrizione
DIODE SCHOTTKY 16A 150V TO220
Product details
1. How to order MBR16150H on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the MBR16150H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBR16150H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MBR16150H.
7.How to contact us to get technical supports, such as MBR16150H pin diagram, MBR16150H datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Immagine S12MCH S12KCH ES1GLHR3G S12GCH ES1BLHRUG
Numero parte S12MCH S12KCH ES1GLHR3G S12GCH ES1BLHRUG
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Diode Type Schottky Schottky Schottky Schottky Schottky
Part Status Active Active Active Active Active
Mounting Type Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Capacitance @ Vr, F - - - - -
Reverse Recovery Time (trr) - - - - -
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 150 V 100 µA @ 150 V 100 µA @ 150 V 100 µA @ 150 V 100 µA @ 150 V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 150 V 150 V 150 V 150 V 150 V
Current - Average Rectified (Io) 16A (DC) 16A (DC) 16A (DC) 16A (DC) 16A (DC)
Operating Temperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 950 mV @ 16 A 950 mV @ 16 A 950 mV @ 16 A 950 mV @ 16 A 950 mV @ 16 A