Vishay General Semiconductor - Diodes Division MBRB2545CT/45
Numero parte
MBRB2545CT/45
Produttore
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Categoria:
Dioden – Gleichrichter – Arrays
Imballaggio
TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Scheda tecnica
MBRB2545CT/45.pdf
Descrizione
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO263AB
Product details
1. How to order MBRB2545CT/45 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the MBRB2545CT/45 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBRB2545CT/45?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MBRB2545CT/45.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series - - - - -
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
DiodeType Schottky Schottky Schottky Schottky Schottky
Voltage-DCReverse(Vr)(Max) 45 V 45 V 45 V 45 V 45 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode) 15A 15A 15A 15A 15A
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If 820 mV @ 30 A 820 mV @ 30 A 820 mV @ 30 A 820 mV @ 30 A 820 mV @ 30 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
ReverseRecoveryTime(trr) - - - - -
Current-ReverseLeakage@Vr 200 µA @ 45 V 200 µA @ 45 V 200 µA @ 45 V 200 µA @ 45 V 200 µA @ 45 V
OperatingTemperature-Junction -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C