NXP USA Inc. MCIMX27VJP4AR2
Numero parte
MCIMX27VJP4AR2
Produttore
NXP USA Inc.
Categoria:
Embedded – Mikroprozessoren
Imballaggio
404-LFBGA
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.MCIMX27VJP4AR2.pdf
Descrizione
IC MPU I.MX27 400MHZ 404MAPBGA
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order MCIMX27VJP4AR2 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the MCIMX27VJP4AR2 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCIMX27VJP4AR2?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore NXP USA Inc. NXP USA Inc. NXP USA Inc. NXP USA Inc. NXP USA Inc.
Package/Case 404-LFBGA 404-LFBGA 404-LFBGA 404-LFBGA 404-LFBGA
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series i.MX27 i.MX27 i.MX27 i.MX27 i.MX27
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
NumberofCores/BusWidth 1 Core, 32-Bit 1 Core, 32-Bit 1 Core, 32-Bit 1 Core, 32-Bit 1 Core, 32-Bit
Speed 400MHz 400MHz 400MHz 400MHz 400MHz
RAMControllers DDR DDR DDR DDR DDR
GraphicsAcceleration Yes Yes Yes Yes Yes
Display&InterfaceControllers Keypad, LCD Keypad, LCD Keypad, LCD Keypad, LCD Keypad, LCD
Ethernet 10/100Mbps (1) 10/100Mbps (1) 10/100Mbps (1) 10/100Mbps (1) 10/100Mbps (1)
SATA - - - - -
USB USB 2.0 + PHY (3) USB 2.0 + PHY (3) USB 2.0 + PHY (3) USB 2.0 + PHY (3) USB 2.0 + PHY (3)
Voltage-I/O 2.0V, 2.5V, 2.7V, 3.0V 2.0V, 2.5V, 2.7V, 3.0V 2.0V, 2.5V, 2.7V, 3.0V 2.0V, 2.5V, 2.7V, 3.0V 2.0V, 2.5V, 2.7V, 3.0V