IXYS MCNA40PD2200TB
Numero parte
MCNA40PD2200TB
Produttore
IXYS
Categoria:
Thyristoren – Thyristoren – Module
Imballaggio
Scheda tecnica
MCNA40PD2200TB.pdf
Descrizione
BIPOLAR MODULE - THYRISTOR TO-2
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order MCNA40PD2200TB on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the MCNA40PD2200TB price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCNA40PD2200TB?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore IXYS IXYS IXYS IXYS IXYS
Packaging Box Box Box Box Box
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
NumberofSCRsDiodes 1 SCR, 1 Diode 1 SCR, 1 Diode 1 SCR, 1 Diode 1 SCR, 1 Diode 1 SCR, 1 Diode
Voltage-OffState 2.2 kV 2.2 kV 2.2 kV 2.2 kV 2.2 kV
Current-OnState(It(AV))(Max) 40 A 40 A 40 A 40 A 40 A
Current-OnState(It(RMS))(Max) 63 A 63 A 63 A 63 A 63 A
Voltage-GateTrigger(Vgt)(Max) 1.4 V 1.4 V 1.4 V 1.4 V 1.4 V
Current-GateTrigger(Igt)(Max) 70 mA 70 mA 70 mA 70 mA 70 mA
Current-NonRepSurge5060Hz(Itsm) 500A, 540A 500A, 540A 500A, 540A 500A, 540A 500A, 540A
Current-Hold(Ih)(Max) 100 mA 100 mA 100 mA 100 mA 100 mA