Micro Commercial Co MD75S16M2-BP
Numero parte
MD75S16M2-BP
Produttore
Micro Commercial Co
Categoria:
Dioden – Brückengleichrichter
Imballaggio
Module
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.MD75S16M2-BP.pdf
Descrizione
BRIDGE RECT 3PHASE 1.6KV 75A
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order MD75S16M2-BP on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the MD75S16M2-BP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MD75S16M2-BP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MD75S16M2-BP.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
DiodeType Three Phase Three Phase Three Phase Three Phase Three Phase
Technology Standard Standard Standard Standard Standard
Voltage-PeakReverse(Max) 1.6 kV 1.6 kV 1.6 kV 1.6 kV 1.6 kV
Current-AverageRectified(Io) 75 A 75 A 75 A 75 A 75 A
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If 1.6 V @ 150 A 1.6 V @ 150 A 1.6 V @ 150 A 1.6 V @ 150 A 1.6 V @ 150 A
Current-ReverseLeakage@Vr 300 µA @ 1600 V 300 µA @ 1600 V 300 µA @ 1600 V 300 µA @ 1600 V 300 µA @ 1600 V