Diodes Incorporated MMBZ5250B-7
Numero parte
MMBZ5250B-7
Produttore
Diodes Incorporated
Categoria:
Dioden – Zener – Einzeldioden
Imballaggio
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.MMBZ5250B-7.pdf
Descrizione
DIODE ZENER 20V 350MW SOT23-3
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order MMBZ5250B-7 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the MMBZ5250B-7 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMBZ5250B-7?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MMBZ5250B-7.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Power - Max 350 mW 350 mW 350 mW 350 mW 350 mW
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Package / Case 25 Ohms 25 Ohms 25 Ohms 25 Ohms 25 Ohms
Impedance (Max) (Zzt) -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C
Operating Temperature 20 V 20 V 20 V 20 V 20 V
Supplier Device Package 100 nA @ 15 V 100 nA @ 15 V 100 nA @ 15 V 100 nA @ 15 V 100 nA @ 15 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA